VID Violet Velvet är den senaste medlemmen i VID familjen! Den har en smak av sötlakrits samt viol och har en stark nikotinhalt.
Varumärken
A
C
E
F
G
H
K
L
N
O
P
S
V
X
Ü
Z
VID Violet Velvet är den senaste medlemmen i VID familjen! Den har en smak av sötlakrits samt viol och har en stark nikotinhalt.
Produkten VID Violet Velvet har smak av sötlakrits i kombination med viol. Nikotinpåsarna är ett nytt tillskott i VID:s sortiment. Det här är ett vitt snus utan tobak som dessutom har en relativt hög nikotinstyrka på 12 milligram per gram.
När du väljer violsnus från VID är påsarna i ett slimmat format för en diskret upplevelse. De ligger därmed bekvämt under läppen och har även en torr yta för låg rinnighet. Både smaken och nikotinet släpps ut fort, och effekten varar länge.
Här på Nettotobak hittar du VID Violet Velvet i enstaka dosor såväl som i fem- och tiopack. Varje dosa innehåller 18 vita nikotinpåsar. Dosorna har dessutom en snygg lila design.
Datablad | |
---|---|
Varumärke | VID |
Produkttyp | vitt snus |
Nikotinstyrka | stark |
Nikotinhalt | 12 mg/g |
Smak | lakrits |
Innehåll/förpackning | 10 g |
Format | Slim |
Antal portioner/förpackning | 18 |
Producent | Kurbits Snus AB |
Nettotobak förhandsgranskar och godkänner samtliga recensioner innan publicering. Nettotobak kontrollerar inte att produkten är köpt eller använd av den som ger ett omdöme, och Nettotobak ansvarar inte för riktigheten i recensionerna.