Knox Karaktär Red White har en tobaksmak och inslag av bär så som mullbär, slånbär, jordgubb och hallon.
Upptäck fler sorter från Knox här
Knox Karaktär Red White har en tobaksmak och inslag av bär så som mullbär, slånbär, jordgubb och hallon.
Upptäck fler sorter från Knox här
Knox Karaktär Red White är ett vitt portionssnus som kommer i normalstora prillor. Nikotinhalten ligger på 8mg/g vilket är en normal styrka. Smak av tobak och inslag av bär så som mullbär, slånbär, jordgubb och hallon. Köp Knox Karaktär Red White online
Upptäck fler sorter från Knox här
Datablad | |
---|---|
Varumärke | Knox |
Produkttyp | white portion |
Nikotinstyrka | Normal |
Nikotinhalt | 8 mg/g |
Smak | bär |
Innehåll/förpackning | 19,2 |
Snustyp | White Portion |
Format | Normal |
Producent | Skruf Snus |
Alla recensioner är skrivna av kunder till oss och publicering sker endast i informationssyfte. Vi granskar och godkänner samtliga inlägg innan publicering.
Om du är ute efter en ny snus med vita portionspåsar som ger en kraftig effekt kan Knox extra stark vara något för dig. Knox Xtra Stark Portion är precis samma som Knox White men med en starkare nikotinhalt. Faktum är att nikotinhalten har ökat med 6 mg/g i den extra starka varianten.
Utöver den traditionella tobakskaraktären har Knox Vit extra stark dessutom ett inslag av citrus. Detta är snuset för dig som gillar den klassiska Knox White och vill ha något som påminner om favoriten men med starkare effekt.